Deň hrania

Dátum:
24.09.2022 10:00 - 17:00
Typ aktivity: Prehliadka, sprevádzanie
Stručná charakteristika: Oslávte Svetový deň hrania v múzeu hračiek. Pri príležitosti Svetového dňa hrania Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás pozýva na podujatie Deň hrania, ktoré sa uskutoční 24.septembra 2022.
Popis:

Pri príležitosti Svetového dňa hrania Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás pozývame na podujatie Deň hrania, ktoré sa uskutoční 24.septembra 2022 od 10:00 – 17:00 hod. „BEZ MOBILU POĎ SA HRAŤ NA MODROKAMENSKÝ HRAD!“ Cieľom Dňa hrania hrania je pripomenúť si význam hrania v živote každého človeka a to bude v tento deň aj naším cieľom. Zahráme sa spolu v múzeu, v parku pri hrade ba dokonca sa zahráme aj na Kalvárskom vrchu. V parku sv. Anny sa o zábavu postarajú rytieri s ukážkami lukostreľby a šermu. Pri prechádzke turistickým chodníčkom pri hrade spoznáme rastliny a živočíchy, ktoré sa vyskytujú v okolí nášho hradu. S pomocou hradného maskota Gaštanka spoznajú detskí návštevníci expozície nášho múzea. Každé dieťa si po návšteve hradu domov odnesie suvenír – vlastnoručne vyrobenú „PREKLÁPAČKU“ - nosnú hračku 13. Dňa hrania v SR. Počas celého dňa bude sprístupnená aj interaktívna výstava "Dotkni sa stredoveku". Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Lokalita: hrad Modrý Kameň
Adresa: Slovenské národné múzeum, Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň, Zámocká 1, 992 01 Modrý Kameň
Obec: Modrý Kameň
Okres: Veľký Krtíš
Kraj: Banskobystrický kraj
Sprístupnenie lokality pre verejnosť: Priestory sú bežne prístupné verejnosti
Organizátor: Slovenské národné múzeum, Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň, Zámocká 1, 992 01 Modrý Kameň
Kontakty:
www.hradmodrykamen.sk
https://sk-sk.facebook.com/snm.mbkh.hradmodrykamen/
Dáša Ďuríková
dasa.durikova@snm.com
047 24 54 100